DELFI rašo: „Kurortą primenančioje Vilniaus vietoje statys naują kvartalą: patiks ieškantiems gamtos“

2018-09-25

Šalia žaliausio sostinės Lazdynų rajono stiebiasi naujas naujų A klasės namų kvartalas, kurį pamėgo gamtos prieglobsčio išsiilgę vilniečiai. „Lazdynėlių vingis“ – naujas mažaaukštės statybos daugiabučių projektas Lazdynėliuose, netoli Bukčių miško ir Neries vingio. Projekto vieta labiau primena ramų ir jaukų Druskininkų kurortą nei rajoną triukšmingame didmiestyje. Gaivus pušyno oras, paukščių čiulbesys, takeliai palei upę – visa tai vilniečiai gali rasti čia pat, sostinės centre.

terasa_38_(Large)

Žaliausias miesto rajonas plečiasi

Daug metų Lazdynų mikrorajone netvarkoma apleista teritorija pasikeitė neatpažįstamai. Žaliausias miesto rajonas plečiasi. Miesto plėtros departamento Detaliojo planavimo ir architektūros skyriaus Vakarinės teritorijos poskyrio vyr. specialistas Steponas Gilys prognozuoja, kad dangoraižių šioje teritorijoje nebus. Kvartalas netaps eiliniu miegamuoju didmiesčio rajonu. „Žaliųjų plotų ir upės savotiškai izoliuota Lazdynėlių bendruomenė primena kurortinę zoną. Tokie kvartalai stengiasi išsaugoti išskirtinumą ir uždarumą. Nes kai vyksta plėtra, rajonai tampa panašūs į Karoliniškes, Justiniškes, Perkūnkiemį. Tokioje zonoje yra pakankamai ploto statyti kitus namus, bet dangoraižių čia nebus. Lazdynėlių išskirtinumas – mažaaukščiai daugiabučiai ir individualūs namai. Ši teritorija labiau primena jaukų ir ramybe alsuojantį Druskininkų kurortą nei triukšmingą didmiesčio daugiabučių kvartalą.

Kvartale turėtų įsikurti mokyklų, darželių, parduotuvių, poilsio centrų, atsirasti kita infrastruktūra. Bet aplinka yra suplanuota nedideliam intensyvumui. Planuojama, kad Lazdynėliai taps panašiu į Žvėryną rajonu“, – pasakojo Detaliojo planavimo ir architektūros skyriaus Vakarinės teritorijos poskyrio vyr. specialistas S. Gilys.

Kuriasi jauna bendruomenė

Bukčių miško ir Neries vingio apsupto kvartalo ramybę pastebi ir įvertina būsimi naujakuriai. Švaraus ir gryno oro Lazdynėliams galėtų pavydėti netgi prestižiniais laikomų Žvėryno ar Senamiesčio gyventojai. Lazdynų seniūnas Vytautas Kirsnys džiaugiasi, kad rajoną atranda jaunoji karta, kad jis jaunėja. Ypač Lazdynėliai, kur kuriasi jauna ir aktyvi bendruomenė. „Rajonas gražėja. Suformuotuose privačiuose sklypuose statomi nauji namai, tvarkoma aplinka, infrastruktūra, rengiamos vaikų žaidimų aikštelės, tiesiami dviračių takai, klojami šaligatviai, tvarkomos viešosios erdvės. Visai čia pat, Lazdynuose, greit bus atidarytas naujas baseinas“, – augančio ir modernėjančio rajono privalumus vardijo Lazdynų seniūnas. B klasės namais dar aštuntajame dešimtmetyje apstatyto rajono veidą kardinaliai pakeitė ir baigiamas įgyvendinti vienas didžiausių nekilnojamojo turto plėtros projektų Vilniuje „Lazdynėlių vingis“. Miško prieglobstyje likimo valiai palikta teritorija nebuvo patraukli gyventojams, tačiau privačių investuotojų atrasta, sutvarkyta ir atgaivinta vieta tapo jaukiu ir tarp naujakurių itin populiariu mažaaukštės statybos A klasės daugiabučių namų kvartalu.

terasa_detale2_(Large)

Patogiai pasiekiamas centras

Sėkmingą projektą „Lazdynėlių vingis“ vystanti pardavimų vadovė Jurgita Kveselaitė pasakoja, kad miškingoje teritorijoje gyvenamieji būstai perkami rekordiniu greičiu – pirmame etape jau parduota beveik 80 proc. butų, nors tik pradėta ketvirtojo aukšto statyba. Kadangi „Lazdynėlių vingio“ namai įsikūrę netoli miesto centro, naujakurius masina ir dėl patogaus susisiekimo. Kaip vieną didžiausių šios teritorijos privalumų statytojai įvardija patogų susisiekimą su miesto centru. Dėl nutiestų aplinkkelių iš Lazdynų nuvykti į Vilniaus centrą ar kitus miestus galima aplenkiant judriausias gatves ir jose nuolat susidarančias spūstis. Puikus kainos ir kokybės santykis Žmones labai domina ne tik unikali Lazdynėlių vieta, bet ir išskirtinės kokybės butai, įrengti mažaaukščiuose namuose. Pasak „Lazdynėlių vingio“ pardavimų vadovės J. Kveselaitės, „tai yra vienas kokybiškiausių vidutinės klasės pasiūlos projektų. Todėl puikų kainos ir kokybės santykį įvertina ir būsimieji naujakuriai. Pirmasis gyvenvietės statybos etapas jau įpusėjo – jame jau parduota net 80 proc. butų! Šiuo metu pradedamos antrojo etapo statybos – taip pat aktyviai domimasi ir šių butų pardavimais. „Lazdynėlių vingis“ yra vienas iš nedaugelio vidutinės klasės projektų, pasižyminčių ilgaamžiškumo ir gyvenimo kokybės rodiklių gausa. Projekte ypatingas dėmesys skirtas pastatų kokybei ir naujakurių gyvenimo komfortui. Apsigyvenę namuose, kurių statybai naudojama moderniausia ir pažangiausia įranga, naujakuriai iškart tai įvertins! A energinė klasė ir rekuperacinė sistema Žaliausiame miesto rajone vystomame projekte statomi tik A energinės klasės namai. Tai užtikrina itin mažas šildymo sąnaudas net ir šalčiausiais mėnesiais. Neretai bus galima net pamiršti, kad prasidėjo šildymo sezonas!

A energinė klasė ir rekuperacinė sistema

Žaliausiame miesto rajone vystomame projekte statomi tik A energinės klasės namai. Tai užtikrina itin mažas šildymo sąnaudas net ir šalčiausiais mėnesiais. Neretai bus galima net pamiršti, kad prasidėjo šildymo sezonas! Kad namuose būtų ne tik šilta, bet ir gaivu bei gera kvėpuoti, A klasės butuose būtinas rekuperatorius. Gyventojams nereikės rūpintis jo pirkimu ir montavimu, nes visuose „Lazdynėlių vingio“ butuose jis jau bus sumontuotas. Namuose niekuomet netrūks šviežio oro, o ir šilumos neprarasite, kaip atsitinka varstant langus. Gyvenant gamtos prieglobstyje tenka prisiderinti prie aplinkos, todėl butų langai privalo būti mediniai! Tokie langai bute ne tik suteikia grožio ir prabangos įspūdį, bet ir leidžia pastatui „kvėpuoti“. Taip užtikrinama, kad bute nesikaups drėgmė ar pelėsis.

terasa-finall-59106f93497e4

Keturių aukštų pastatai su išskirtine fasado apdaila

Akmens skalūnas – vizualiai išskirtinė ir itin kokybiška, ilgaamžė apdailos medžiaga, kuri dėl kainos pasirenkama ne taip dažnai. Dažniausiai apdailai naudojamas dekoratyvinis tinkas, kuris po 5–7 metų pradeda trupėti bei teptis. „Lazdynėlių vingio“ pastatams parinkta akmens skalūno apdaila atlaikys daugybę permainingų orų sezonų ir išvaizdą išlaikys daugelį metų. Skalūno plytelės vertinamos kaip vienos iš tvirčiausių bei ilgaamžiškiausių natūralaus akmens gaminių. Namas estetiškai atrodys ilgą laiką.

Norint išsaugoti Lazdynėlių rajono unikalumą, kvartale išdygs vos keturių aukštų pastatai. Nors pastatai neaukšti, kiekviename name bus liftai. Tad galima drąsiai rinktis butą viršutiniuose aukštuose ir mėgautis atsiveriančiais gamtos vaizdais. Teritorijoje stengiamės kuo daugiau erdvės skirti žaliajai vejai, vaikų žaidimų aikštelėms, natūraliai augalijai, todėl didžioji dalis automobilių parkavimo vietų sukoncentruota į požeminę automobilių aikštelę. Čia ypač patraukli vieta apsigyventi šiuolaikinių ir modernių technologijų, ekologijos šalininkams, turintiems elektromobilius, kadangi šiame etape bus įrengtos elektromobilių įkrovos stotelės. Kadangi aplinkui driekiasi puikūs dviračių takai, numatyta atskira patalpa dviračiams saugoti. Manote, kad namuose galite pritrūkti vietos ir kitiems daiktams? „Lazdynėlių vingyje“ galima įsigyti reikiamo dydžio sandėliuką.

Namai gamtos prieglobstyje

„Lazdynėlių vingis“ įsikūręs miškingoje, ramioje vietovėje, todėl didelis dėmesys skirtas žaliajai zonai. Norint harmoningai įsilieti į aplinką, gyvenvietės teritorijoje net 30 proc. ploto bus skirta apželdintoms erdvėms. Čia taip pat bus įrengtos vaikų žaidimų, krepšinio ir tinklinio aikštelės bei ramybės zona skaityti, jogai ar pasimėgauti tyla. Gyventojų ramybei užtikrinti teritorija bus stebima vaizdo kameromis. Pušis užuosti ir paliesti galėsite jau namų kieme, o išėjus iš gyvenvietės teritorijos prieš Jus atsivers beribiai Bukčių miško plotai. Takeliais greitai pasieksite Nerį ir galėsite įkvėpti jos gaivos. O norėdami papramogauti aktyviau, galėsite leistis į žygį paupiu pėsčiomis arba sėstis ant dviračio ir minti iki pat miesto centro. Nors gyvenimas „Lazdynėlių vingyje“ labiau primena priemiestį, vaikų darželiai, mokyklos, parduotuvės, Lazdynų ligoninė – čia pat.

Padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią butą šalia pušyno ir upės

KITI PROJEKTAI