Jogaila Morkūnas: „Lazdynėliai – geriausia vieta gyventi Vilniuje“

2017-05-11

Apie dvidešimt metų Lazdynėliuose gyvenantis pramogų pasaulio žvaigždė Jogaila Morkūnas vienareikšmiai tvirtina, jog šis Vilniaus rajonas – pats geriausias gyventi ir auginti vaikus.

„Jei norite sužinoti, koks yra geriausias Vilniaus rajonas gyventi, atsakau vienareikšmiai – Lazdynėliai! – nė neabejoja J. Morkūnas, – šio rajono infrastruktūra, aplinka, gamta, lokacija yra fantastiška – naujaisiais aplinkkeliais iki oro uosto vos 7 minutės, iki buvusio „Villono“ gali nulėkti per 15 minučių. Tiems, kas sugalvojo nutiesti tuos aplinkkelius reiktų skirti Nobelio premiją! Esu labai patenkintas, kad gyvenu Lazdynėliuose, tai tikrai pati geriausia vieta Vilniuje!“

Civilizuota miesto infrastruktūra švarioje aplinkoje

Miško pakraštyje esanti teritorija pamažu tampa unikaliu, jaukiu gamtos apsuptu rajonu. Netrukus čia bus pradedama naujo kvartalo – „Lazdynėlių vingio“ statyba. Tai bus keturių aukštų namai su liftais, balkonais arba terasomis, uždarais vidiniais kiemeliais, požeminėmis automobilių aikštelėmis. „Kaimynų nedaug, savas kiemas, čia pat žaidžiantys vaikai, čia pat tas pats miškas, Neris. Privatumą gryname ore sukursime erdviuose balkonuose ir lauko terasose. Pasižvalgius po naujas Vilniaus statybas, vargu, ar rastume ką nors panašaus.“, – sakė „Lazdynėlių Vingio“ projekto pardavimų vadovė Vaida Remeikienė. Projektuojant kvartalą vadovautasi senu Europos miestų architektūros ir urbanistikos principu, kad aplinka yra tokia pat svarbi, kaip ir statinys. „Juk žmogui svarbu, kad aplinka, kurioje yra jo namai, būtų graži, skoningai sutvarkyta, kad žvilgsnis pro langą ar peržengus namų slenkstį galėtų gėrėtis vaizdu. Iš to susideda gyvenimo džiaugsmas, o ir gražioje aplinkoje, šalia gamtos augantys vaikai išmoksta suprasti ir vertinti grožį“, – pasakojo V. Remeikienė.

Lazdynėlių senbuvio J. Morkūno nauji kaimynai negąsdina. „Tuomet, kai bus pastatyta naujų namų, čia bus investuota ir į bendrą infrastruktūrą, bus galima vaikščioti paupiu ir grožėtis Nerimi, miškais. Lazdynėliuose dar yra ką nuveikti, tai labai perspektyvus rajonas, įsikūręs nuostabiame gamtos kampelyje, kuriame puiku gyventi ir augti vaikams“, – sakė pernai tėvu tapęs pramogų pasaulio žvaigždė.

Pasak Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos taršos vertinimo poskyrio vedėjos Rasos Radienės, žalieji miesto pakraščiai, jų tarpe ir Lazdynėliai, pasižymi geriausia žmonių gyvenimui aplinkos kokybe: „Prestižiniais laikomi Žvėrynas ar Senamiestis gryno, švaraus oro Lazdynėliams gali tik pavydėti“. Šioje vietoje nebuvo jokių fabrikų, gamyklų. Sovietmečiu šiame pušyne buvo įkurtas metalinių garažų miestelis, kuris pamažu nyko, o jo vietoje buvo statomi individualūs gyvenamieji namai.

Vyrauja mažaaukštė statyba

Netoli Lazdynėlių yra vandenvietė, iš kurios vanduo pumpuojamas trečdaliui miesto. Dėl to šioje vietovėje dar sovietmečiu buvo uždrausta statyti didelius namus. Lazdynėliuose, esančiuose šalia Bukčių miško ir parko, vyrauja individualūs gyvenamieji namai, mažaaukštė statyba. 2007-aisiais Vilniaus miesto savivaldybė, patvirtinusi statybų Lazdynėliuose detalųjį planą, leido statyti daugiabučius gyvenamuosius namus.

Pasak Vilniaus savivaldybės Vakarų poskyrio vyresniosios specialistės Dovilės Eidukaitės, naujųjų daugiabučių statytojams taikomi architektūriniai reikalavimai ne tik dėl aukštingumo – limituojamas automobilių parkavimo vietų skaičius, privaloma įrengti vaikų žaidimo aikšteles, yra apželdinimo reikalavimai. Tarkime, „Lazdynėlių vingio“ projekto apželdinimas turi sudaryti ne mažiau nei 30 procentų sklypo ploto. Aplink gyvenamuosius namus – miškų masyvai, upė, tad taikydama architektūrinius reikalavimus savivaldybė atsižvelgia ir į statytojų vizijas, ir į miesto vaizdą. „Kiekvieni statytojai yra potencialūs investuotojai į miesto tvarkymą, gražinimą“, – sakė D. Eidukaitė. „Naujos statybos prisidės prie Lazdynėlių infrastruktūros naujai tiesiamomis gatvėmis, šaligatviais, lietaus nuotėkų surinkimo sistemomis.“

 

Padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią butą šalia pušyno ir upės

KITI PROJEKTAI