Tyrimas atskleidė: kas antras lietuvis nepatenkintas naujų būstų patogumu

2022-08-13

Šią vasarą atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa atskleidė, kad pusei šalies gyventojų (51 proc.) šiandieninėje nekilnojamojo turto (NT) rinkoje labiausiai nepatinka NT projektų nepritaikymas patogiam gyvenimui, rašoma „HOMA Development“ pranešime žiniasklaidai.

Šie gyventojai nurodė, kad statomi pastatai dažnai yra per arti vienas kito, nėra arba nepatogios poilsio zonos, per mažos automobilių stovėjimo aikštelės.

„Lietuvos gyventojai yra vieni daugiausiai nekilnojamojo turto turinčių žmonių visoje Europos Sąjungoje, be to, būtent mes esame labiausiai optimistiški, jog turto įsigysime. Vos 4 proc. lietuvių savo būsto įsigyti visai nenori ir planuoja namus nuomotis visą gyvenimą, kai Europoje vidutiniškai 38 proc. sako, kad apskritai niekada negalės įsigyti nuosavo būsto, o 16 proc. teigia nenorintys to daryti.

Tai lemia, kad lietuviai turi tikrai aukštus kriterijus nekilnojamajam turtui ir aiškiai žino, ko nori. Ir tai yra tikrai gerai, nes lemia NT kokybės kartelės augimą, deja, ji kyla ne taip greitai kaip kartais norėtųsi, todėl matome, kad pusė lietuvių nėra patenkinti naujų būstų pritaikymu patogiam gyvenimui“, – apklausos duomenis komentuoja tyrimą inicijavusios nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „HOMA Development“ vadovas Donatas Daunys.

Pasak D. Daunio, šiandien lietuviams svarbiausia, kad perkamas būstas turėtų protingai ir patogiai išplanuotą infrastruktūrą aplink: poilsio zonas, parkavimo aikšteles, patogias jungtis su būtiniausiai kasdienai paslaugų tiekėjais, tokiais kaip parduotuvės, darželiai, mokyklos:

„Tam būtina projektus planuoti didelėse teritorijose, ieškoti vietų, kuriose būtų galima išpildyti visus naujakurių lūkesčius. Dažniausiai norint pasiūlyti tikrai patogią infrastruktūrą planuojamos mažos gyvenvietės dideliame plote, apgalvojant viską, ko gyventojams jose galėtų reikėtų. Šiandien rinkoje yra keli tokie pavyzdžiai Vilniuje Lazdynėliuose, Pilaitėje. Šiandien NT rinkoje būtina galvoti apie tai, kad statomos ne sienos su stogu, statomi namai, kur gyvens ir savo laimę kurs šeimos, o tam būstą supanti infrastruktūra yra itin svarbi“, – teigia D. Daunys.

Apklausą NT vystytojo „HOMA“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Spinter“ , „Omnibus“ tyrimo metodu šių metų birželio mėn. buvo apklausti 1015 respondentų visoje Lietuvoje.

Padėsime išsirinkti Jums tinkamiausią butą šalia pušyno ir upės